Dubultuzvaras nedēļas nogalē no Toyota Gazoo Racing

Toyota Gazoo Racing Team pagājušās nedēļas WRC Turcijas rallija beigās parādījās starp vissvarīgākajām sacīkstēm pasaulē un izcīnīja dubultuzvaru, uzvarot Lemānas 24 stundu sacīkstēs.

Izaicinošie grants ātrumposmi un augstā temperatūrā sasniegtais Turcijas rallija uzvarētājs izceļas kā panākums, atvedot daudzas balsis, kuras parakstīja Gazoo Racing Toyota, kam sekoja pēdējā sacīkšu diena aizraujošajā uztraukumā, un tā bija pirmā ar Elfinu Evansu.

Gludi aizvadot posmus, Evanss sacensības pabeidza pirmajā vietā ar 35.2 sekunžu starpību un pilotu čempionātā pārspēja komandas biedru Sebastjēnu Ožjē par 18 punktiem un ar 97 punktiem sasniedza pirmo vietu. Kamēr Elfins Evanss ieguva otro uzvaru par zīmola nosaukumu, Toyota spēja uzvarēt 5 no 3 labākajiem braucieniem.

Turcijas sacīkstes pieredzēto problēmu dēļ, kamēr Sebastjans Ožjē rallijs tamamlayamazk, 19 gadus vecais pilots Kalle Rovanperē turpināja iespaidīgo sniegumu ceturtajā WRC. Ar šiem rezultātiem TOYOTA GAZOO Racing saglabāja augstāko pozīciju zīmolu čempionātā, palielinot punktu starpību no tuvākā konkurenta līdz 9.

Toyota Gazoo Racing, Turcijas rallijs pēc datuma 8. līdz 11. oktobris sacentīsies Sardīnijas rallijā Itālijā. Toyota sacensībās atkal tēmēs uz topu, kas slavena ar ātriem un šauriem posmiem.

Lemānā trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Toyota

TOYOTA GAZOO Racing trešo reizi pēc kārtas pasaules izturības čempionātā "Lemānas 24 stundas", kas ir cita autosporta kategorija, izdevās atrasties goda pjedestāla augšgalā. Kamēr TS050 HYBRID sacīkšu automašīna ieņēma vadošo lomu kārtējos panākumos Circuit de la Sarthe trasē, Toyota GAZOO Racing pirms sezonas beigām sasniedza čempionātu FIA pasaules izturības čempionātā 2019.-2020.

Ar Sebastjēnu Buemiju, Kazuki Nakajimu un Brendonu Hārtliju ar 8. numuru izliktā TS050 HYBRID automašīna veica vairāk nekā 5 tūkstošus kilometru un uzvarēja sacensībās ar pieciem apļiem. Tajā pašā laikā šī pilotu komanda sasniedza pasaules čempionāta vadību. Sebastjēns Buemijs un Kazuki Nakadžima trešo reizi pēc kārtas uzvarēja Lemānā un pievienojās septiņiem braucējiem 97 gadu ilgajā sacīkšu vēsturē. Brendons Hārtlijs otro reizi šogad kļuva par šī īpašā brauciena uzvarētāju pēc 2017. gada.

1000 ZS pilnpiedziņa Toyota TS050 HYBRID arī izvirzīja jaunus standartus ar veiktspēju un efektivitāti, ko tā demonstrēja Lemānas 24 stundu sacīkstēs. TS2012 HYBRID patērē par 1 procentiem mazāk degvielas nekā pirmās paaudzes LMP35 hibrīdi, kas tika izmantoti 050. gadā, un 1 kārtu var nobraukt 10 sekundes ātrāk. TS050 HYBRID pieder arī ātrākā apļa rekords, kā arī četri stabi un trīs uzvaras pēc kārtas.

Šie panākumi Toyota izturības sacīkstēs iedvesmoja Hemānā dzimušā hiperauto ar nosaukumu GR Super Sport. Šis transportlīdzeklis pirmo reizi tika demonstrēts, apceļojot publisko trasi pirms sacensību sākuma.

Sezonas pēdējās sacīkstes Lemānā notiks 14. gada 2020. novembrī Bahreinā.