Basketbola pamati iesācējiem

Turcijas Basketbola federācija

Basketbols ir visiecienītākais sporta veids pēc futbola. Miljoniem cilvēku visā pasaulē ne tikai skatās basketbola spēles, bet arī palielina savu azartu, liekot likmes. Turklāt daudzi bērni un jaunieši sapņo kļūt par basketbolistu, jo basketbols ir populārākais un ienesīgākais sporta veids. Detalizētu informāciju par basketbolu varat atrast šajā rakstā.

Kā tiek spēlēts basketbols?

Basketbols ir sporta veids, kurā spēlē divas komandas pa piecām katrā. To spēlē, metot bumbas grozos, kas sastāv no 3.05 cm diametra apļa 45 metru augstumā no zemes taisnstūra laukumā. Tā kā banka ir augsta, šo spēli parasti spēlē gara auguma cilvēki.

No abām komandām laukumā ir pieci spēlētāji. Viņiem arī ir septiņi spēlētāji uz maiņu. Arī tiesnešu skaits ir trīs. Viens no tiesnešiem kļūst par galveno tiesnesi. Spēle sākas ar lēciena bumbu no XNUMX. tiesneša. Komanda, kas noķer bumbu, dodas uzbrukumā. Otra komanda cenšas neiesist vārtus, aizstāvot savu stīpu.

Kādi ir basketbola noteikumi?

1- Spēle notiek četros periodos. Katra perioda ilgums ir 10 minūtes. Otrajā periodā pārtraukuma laiks ir 15 minūtes un atpūtas laiks starp pārējiem periodiem ir 1 minūte. Katrai komandai pirmajos trijos periodos ir tiesības uz vienu taimautu, bet ceturtajā periodā – uz diviem taimautiem.

2- Kad spēle tiek apturēta, tiek apturēts arī laika pulkstenis.

3. Spēlētājs, kurš saņem 5 pārkāpumus, atstāj laukumu.

4- Ja viena no komandām vienā periodā izdara 4 pārkāpumus, otra komanda izpilda divu soda metienu soda metienu par katru nākamo pārkāpumu.

5- Kurai komandai ir bumba, tai 24 sekunžu laikā jāiemet bumba pretinieka grozā. Viņam savs laukums jāpamet 8 sekunžu laikā. Ja viņš šajā laikā nevar dabūt bumbu grozā vai ārpus sava laukuma, bumba nonāk pie pretinieka.

6- Ir līnijas, kas spēlē laukumu. Viena no šīm rindām ir 3 skaitļu līnija. No ārpuses izmestie skaitļi tiek aprēķināti kā 3, iekšā izmesti skaitļi tiek aprēķināti kā 2. Katra no pārkāpumiem izmestā bumba tiek pieskaitīta kā punkts.

7- Par uzvarētāju tiek pasludināta komanda, kas 40 minūtēs ieguvusi visvairāk punktu. Tiek piešķirti 2 punkti, zaudētāju komandai tiek piešķirts 1 punkts. Ja neizšķirts noteiktajā laikā netiek izšķirts, tiek piešķirtas papildu 5 minūtes.

Kā tiek organizētas basketbola spēles?

Tā ir Turcijas Basketbola federācija, kas organizē un vada basketbola līgas un spēles Turcijā. Mūsu valstī;

•  vīriešu virslīga (BSL)
  •  sieviešu virslīga (KBSL)
  •  Turcijas basketbola līga (TBL)
  •  Turcijas sieviešu basketbola līga)
  •  Turcijas basketbola 2. līga (TB2L)
  •  Basketbola attīstības līga (BGL)
  •  vīriešu basketbola reģionālā līga (EBBL)
  •  Tiek izspēlēta sieviešu basketbola reģionālā līga (KBBL).

Katra komanda spēlē savā līgā divu posmu līgas stilā. Līgas noslēgumā astoņas labākās komandas spēlē izslēgšanas formā 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

Basketbola spēļu rezultātu aprēķināšana

Basketbola virslīgā ir 16 komandas. Šīs komandas savā starpā tiekas divu posmu līgas stilā. Komanda, kas uzvar pretinieku, saņem 2 punktus. Zaudētāju komandai tiek piešķirts 1 punkts. Basketbola spēlēs neizšķirti nav. Tiek dotas papildu 5 minūtes, līdz komanda iegūst vairāk punktu.

Kad būs aizvadīti nedēļas mači basketbola līgas kopvērtējumā tiek aprēķināts. Komandas tiek vērtētas kā tās, kurām ir visvairāk uzvaru un augstāks vidējais punktu skaits.