Izmiras skrējiena maratona rekords atkal pārspējis

Izmiras maratona sacensībās atkal tika pārspēti rekordi

Kenijiete Lenija Ruto Izmiras maratonu veica ar 2.09.27, etiopietis Tsegaye Getachew savu rekordu 2.09.35 pagājušajā gadā uzlaboja par 8 sekundēm, un Marathon İzmir tituls “Turcijas ātrākā trase” tika piekniedēts vēlreiz.

Maratons, ko trešo reizi organizēja Izmiras galvaspilsētas pašvaldība un kas pagājušajā gadā bija etiopietis Tsegaye Getachew "ātrākā trase Turcijā" ar laiku 2.09.35, Izmirā atkal laboja rekordu. Šoreiz par 2.09.27 sekundēm rekordu ar 8 izdevās uzlabot kenijietei Lenijai Ruto. Līdz ar to Izmiras maratona īpašība būt par ātrāko trasi mūsu valstī kārtējo reizi tika kniedēta, un rekords tika atjaunots saskaņā ar saukli "Maraton, atkal".

Vīriešiem otrajā vietā ar 2.11.21 ierindojās Mešaks Kiprops Kūhs no Kenijas, bet trešais ar 2.13.03 ierindojās kenijietis Metjū Kemboi. Yavuz Ağralı no Bingöl guva lieliskus panākumus, noskrienot labāko laiku starp Turcijas sportistiem vīriešu kategorijā ar 2.20.02 un finišējot 9. pozīcijā.

Sievietēm pirmajā vietā ar 2.27.35 ierindojās etiopiete Letebrhana Heileja Gebreslasea, otrajā vietā ierindojās Liliana Čemveno no Kenijas ar 2.28.18, bet trešā Helēna Jepkurgata no citas valsts ar 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya ieņēma astoto vietu starp Turcijas sportistiem ar laiku 3.04.29. Bedri Šimšeka bija pirmā, kas finišēja ar 10 0.33.45 kilometros vīriešiem, bet Hamdullah Ablay ieņēma otro vietu, bet Mehmet Aidıngör ieņēma trešo vietu. Sieviešu kategorijā pirmo vietu ieņēma Tuğçe Karakaya ar 0.37.44, otrais Rahime Tekins, bet trešais Ozlem Işik.

Nosacīti ilgtspējīgai pasaulei

Vairāk nekā 17 skrējēju no 42 dažādām valstīm piedalījās 43 km garajā starptautiskajā skrējienā ar mērķi “Bezatkritumu maratons” saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas izvirzītajiem 500 globālajiem mērķiem “Ilgtspējīgai pasaulei”. 10 kilometru skrējienā startēja gandrīz 5 tūkstoši sportistu. Izmiras maratons, kuram Pasaules vieglatlētikas federācija piešķīra Road Race Label (Starptautiskais šosejas sacensību sertifikāts), startēja Izmiras maratonā, Izmiras galvaspilsētas pašvaldības ģenerālsekretāra vietnieks Erturuls Tugajs, Turcijas Vieglatlētikas federācijas prezidents Fatih Çzintithmar, Metropolih Çzintmarth. Sporta pakalpojumu nodaļas vadītājs Hakans Orhunbilge un Izmiras galvaspilsētas pašvaldības Youth and Ask kluba prezidents Ersans Odamans sniedza kopā.

Pēc 08.00K starta 42:XNUMX vecās İZFAŞ ēkas priekšā skrējēji dosies pāri Alsancak. KarşıyakaViņš veica atpakaļceļu, pirms sasniedza Bostanli piestātni. No tās pašas trases sasniedzot İnciraltı, šoreiz pa Mustafa Kemal Sahil bulvāri, sportisti veica otro pagriezienu no Marinas Izmiras un pabeidza sacīksti starta punktā.

Starts 10 kilometru skrējienam Marathon İzmir ietvaros tika dots plkst.07.20 no tā paša punkta. 10 kilometru skrējienā vairāk nekā 4 tūkstoši sportistu atgriezās no Köprü tramvaja pieturas Mustafa Kemal Sahil bulvārī un pabeidza sacīkstes Fuar Kültürpark vecās İZFAŞ ēkas pretējā joslā.

Izmiras cienīga sociālā solidaritāte

Izmiras maratona Soli pa solim labdarības skrējiena ziedošanas kampaņās, kas sākās 4. aprīlī, bija pilnīga Izmiras solidaritāte. Vairāk nekā 10 tūkstoši ziedotāju ziedoja gandrīz 4 miljonus TL nevalstiskajām organizācijām ar sportistu starpniecību, kas startē Izmiras maratonā. Ziedojumu akcijas ipk.adimadim.org vietnē turpināsies līdz 2. maijam.

Šī gada Marathon İzmir sponsori bija Doğa Sigorta un NEF, kā arī transporta sponsors Corendon Airlines, saldumu piegādes sponsors Bolulu Hasan Usta, ūdens sponsors Pürsu, piegādes sponsori Türk Kızılay, Carraro un Züber. Lielās organizācijas risinājumu partneri tika uzskaitīti kā İzmir Teknoloji, Izmiras Metropolitan Municipality Eşrefpaşa Hospital, HIS Travel, Altekma un DS.