Ampute Football Nacionālā komanda kļuva par pasaules čempioni

Ampute Football Nacionālā komanda kļūst par pasaules čempioni

Amputee Football National Team kļuva par pasaules čempioni, 2022. gada Pasaules kausa izcīņas finālmačā Stambulā pārspējot Angolu ar 4:1.

Finālmaču rezultatīvāk iesāka Angola, kuru no tribīnēm vēroja aptuveni 15 tūkstoši futbola līdzjutēju. Tomēr Amputee nacionālā komanda, kas īsā laikā izveidoja līdzsvaru, izvirzījās vadībā ar 19:1 ar Ömer Güleryüz vārtiem 0. minūtē.

Angola panāca neizšķirtu ar Heno Adao soda sitienu 24. minūtē, un puslaiks panāca neizšķirtu 1:1.

Labi iesākot otro puslaiku, Türkiye izcīnīja sodu. Izlasi vēlreiz izvirzīja Rahmi Özkans, kurš atņēma bumbu 31. minūtē. Ar Rahmi gūtajiem vārtiem 43. minūtē starpība bija 2. punkts. Serkana Dereli vārti mača 49. minūtē noteica rezultātu un pasaules čempionu.