Dzīvību zaudēja zem gruvešiem esošais Hatayspor futbolists Kristians Atsu

Mūžībā aizgāja zem gruvešiem esošais Hatayspor futbolists Kristians Atsu

Hatay, kas tika iznīcināta Kahramanmaraş centrā esošajās zemestrīcēs, Rönesans Rezidences vrakos tika atrasts Ganas futbola kluba Atakas Hatayspor futbolista Kristiana Atsu nedzīvs ķermenis. Futbola sabiedrība izplatīja līdzjūtības ziņojumus pēc Kristiana Atsu nāves.

Hatayspor futbolists Kristians Atsu palicis zem rezidences drupām, kas tika nopostītas Antakjas rajonā zemestrīcēs, kas 6.februārī notika Kahramanmarašā.

Atsu menedžeris Murats Uzunmehmets savā sociālo tīklu kontā sniedza paziņojumu, sakot: "Kristians Atsu tika atrasts un diemžēl zaudēja dzīvību".

SKAIDROJUMS TFF

TFF paziņojumā: "Mēs ar dziļām skumjām uzzinājām, ka Atakas Hatayspor futbolists Kristians Atsu zaudēja dzīvību zemestrīcē, kas nosmacēja mūsu valsti. Izsakām līdzjūtību Kristiana Atsu ģimenei, tuviniekiem, faniem un Hatayspor kopienai. Mēs dziļi izjūtam sāpes par visām dzīvībām, kuras zaudējām zemestrīcē, un novēlam drīzu atveseļošanos mūsu ievainotajiem. Līdzjūtība mūsu mīļajai tautai”.

Kas ir Kristians Atsu?

Kristians Atsu (dzimis 10. gada 1992. janvārī, Atsu, Ada Foah, Lielā Akras reģions — miris 2023. gada februārī, Hatay) ir Ganas bijušais futbola spēlētājs, kurš spēlēja uzbrucēju zonā. Visbeidzot viņš spēlēja Hatayspor, vienā no Superlīgas komandām.

Kluba karjera

Porto

Atsu pārcēlās uz Porto 17 gadu vecumā pēc tam, kad bija pabeidzis savu futbolistu klubā. 14. gada 2011. maijā viņu draftēja galvenais komandas treneris Andrē Viljass-Boašs Primeira Liga mačā pret Marítimo. Tomēr viņš maču pabeidza uz rezervistu soliņa.

Komandas biedri Kelvins un Atsu uz 2011.-12.gada sezonu tika izīrēti Rio Ave, kas startē vienā līgā. Savu pirmo spēli līgā viņš aizvadīja 28. gada 2011. augustā pret Olhanense, kur savā laukumā zaudēja ar 1:0. Lai gan Atsu 16. gada 2011. decembrī Işık stadionā guva savus pirmos vārtus pret Benfica 24. minūtē un izvirzīja savu komandu vadībā, komanda zaudēja spēli ar 5:1.

2012.-13.gada sezonā atgriežoties Porto, futbolists deviņās līgas spēlēs startēja labāko 11.vietā. Tajā sezonā komanda trešo reizi pēc kārtas kļuva par līgas čempioni.

Chelsea

1. gada 2013. septembrī Atsu parakstīja piecu gadu līgumu ar Chelsea par pārejas maksu £3,5 miljonu apmērā, pēc tam nekavējoties tika izīrēts Nīderlandes klubam SBV Vitesse līdz 2013.-14. gada sezonas beigām.

Aizdevumā Vitesse

6. gada 2013. oktobrī Atsu debitēja pret Feyenoord, 77. minūtē nomainot Kazaišvili. Lai gan viņam bija rezultatīva piespēle Maikam Havenāram, viņš nespēja novērst Vitesse zaudēšanu ar 2:1. 19. oktobrī Atsu izgāja savu pirmo sākumsastāvu pret SC Heerenveen un Vitesse uzvarēja maču ar 11:3. 2. novembrī futbolists, kurš guva 9 metru soda sitienu pret FC Utrecht, guva savus pirmos vārtus manas komandas labā, un Vitesse mača beigās uzvarēja ar 3:1.

Nīderlandes komandā kopumā aizvadot 30 mačus, Atsu guva 5 vārtus, un komanda līgu noslēdza 6. vietā un iekļuva Eiropas izslēgšanas spēļu kārtā.

Izīrēts Everton

13. gada 2014. augustā Atsu tika izīrēts citam Premjerlīgas klubam Everton līdz 2014.-15. gada sezonas beigām. Klubā viņš debitēja 10 dienas vēlāk, pret Arsenal, kur viņi Gudisona parkā nospēlēja neizšķirti 2:2, un 85. minūtē nomainīja Kevinu Mirallasu.

21. gada 2014. septembrī Atsu debitēja līgā pret Crystal Palace, kas beidzās ar neveiksmi savā laukumā ar 3:2. Pēc prombūtnes Āfrikas Nāciju kausa izcīņas dēļ Atsu 19. gada 2015. februārī Eiropas līgas mačā atgriezās izlasē pret Young Boys. Viņš tika iekļauts pēdējās piecās minūtēs, aizstājot "hat-trick" Romelu Lukaku. Trīs dienas vēlāk viņš tika nomainīts pēdējā minūtē spēlē pret Leicester City, kur viņi savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2.

15. gada 2015. marta mačā pret Ņūkāslas United, kad bija atlikušas piecas minūtes, viņš ēda no savas mājas un asistēja komandas biedram Rosam Bārklijam, kurš arī vēlāk iesaistījās spēlē, veicinot Everton trešos vārtus un savā laukumā uzvarēja ar 3:0. Apmaiņā pret Atsu ietekmi pēc ienākšanas spēlē pēdējās minūtēs viņš Eiropas līgas pēdējās 19. kārtas atbildes spēlē 16. martā iekļuva labāko 11 izbraukumā pret Kijevas Dinamo. Everton, kurai savā laukumā bija pārsvars ar 2:1, pēc zaudējuma ar 5:2 izbraukumā atvadījās no kausa. Šī bija Atsu pēdējā spēle Everton rindās, kurš tika izņemts no spēles 65. minūtē.

Izīrēts Bornmutai

29. gada 2015. maijā Atsu tika izīrēts tikko paaugstinātajai Bournemouth komandai uz Premjerlīgu. Kluba izpilddirektors Nīls Bleiks darījumu raksturoja kā "milzīgu triecienu". Komandā viņš debitēja 25. augustā pret Hartlepool United, kuru Līgas kausa izcīņas otrajā kārtā uzvarēja ar 4:0. Otra Atsu komandas spēle bija Preston North End, kur viņi uzvarēja nākamajā kārtā. Chelsea viņu atsauca 1. gada 2016. janvārī, nespēlējot nevienu spēli Bournemouth komandā.

Aizdevumā uz Malagu

24. gada 2016. janvārī Atsu intervijā BBC World Service runāja par savu aiziešanu no Chelsea un gaidāmo pāreju uz Levante. Nākamajā dienā viņš tika izīrēts Malagai, nevis Levantei. 5. gada 2016. februārī Atsu debitēja pret Getafe CF starta 11. spēlē un mačs noslēdzās ar uzvaru 3:0.

Newcastle United

31. gada 2016. augustā Atsu tika izīrēts Ņūkāslas United uz vienu gadu ar iespēju saņemt savu atsauksmi. 13. septembrī viņš savā komandā debitēja pret Queens Park Rangers, kuru tā izbraukumā sagrāva ar 6:0, un 61. minūtē nomainīja Joanu Gufranu un atdeva rezultatīvu piespēli Aleksandram Mitrovičam, kurš guva piektos vārtus laukumā. Viņš debitēja klubā 1. oktobrī pret Rotherham United, uzvarot ar 1:0, pēc kārtas gūstot vārtus Cardiff City un Wigan Athletic komandās.

2017. gada maijā Atsu parakstīja četru gadu līgumu ar Ņūkāslu par pārejas maksu 6,2 miljonu mārciņu apmērā.

Izlases karjera

Ganas izlasē Atsu debitēja 1. gada 2012. jūnijā pret Lesoto un guva vārtus šajā mačā. BBC raksturoja viņu kā "perfektu cerību", ESPN viņu raksturoja kā "ātru un tehniski iespaidīgu" un nākotnes zvaigzni valstsvienībai.

Nākamajā gadā viņš tika izsaukts uz Āfrikas Nāciju kausa izlasi Dienvidāfrikā. Viņš Kongo DC spēlē sāka starta 2 spēlē, kurā tika nospēlēts neizšķirti 2:11, un vēlāk tika nomainīts ar 1:0 uzvarā pret Mali. Pēdējā grupas spēlē viņam Portelizabetā apritēja 11 gadi pret Nigēru un guva otros vārtus šajā mačā, uzvarot ar 3:0, savukārt viņa valsts noslēdza grupas līderi un iekļuva ceturtdaļfinālā. Atsu no XNUMX metru soda sitiena atzīmes guva vārtus mačā, kurā Gana, kura turnīrā ieņēma ceturto vietu, ar soda sitieniem piekāpās Burkinafaso un tika izslēgta.

Atsu, kurš tika izvēlēts 2014. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas izlasē, visos mačos spēlēja labāko 11 grupā komandā, kura tika izslēgta grupu turnīrā.

2015. gada Āfrikas Nāciju kausa izcīņā Atsu guva divus vārtus pret Gvineju, kuru viņi ceturtdaļfinālā pārspēja ar 3:0. Veicinot savas komandas iekļūšanu finālā, futbolists spēlēja arī pret Kotdivuāru, kurai tā finālā zaudēja ar sodiem. Turnīra beigās viņš ieguva turnīra spēlētāja balvu un turnīra vārtu balvu par gūtajiem vārtiem pret Gvineju.

Personīgajā dzīvē

Atsu ir ticīgs kristietis, kurš sociālajos tīklos dalās ar Bībeles pantiem. Viņš ir precējies un viņam ir divi bērni.

Tika paziņots, ka Atsu, kurš atradās zem gruvešiem Hatajā 6 balles spēcīgajā zemestrīcē, kuras epicentrs bija Pazarcikas rajonā Kahramanmarašā, kas notika 2023. gada 10. februārī un izraisīja lielus postījumus 7.7 provincēs, zaudēja dzīvību 18. gada 2023. februāris. Dienu pirms šīs zemestrīces vienīgie vārti mačā, kuru Hatayspor apspēlēja pret Kasimpaşa un uzvarēja ar 1:0, bija 90+7. ierakstīts minūtēs.