Piloti pārvar sarežģītus apstākļus ar Pirelli zīmola riepām Green Bursa rallijā

Piloti pārvarēja sarežģītos apstākļus ar Pirelli zīmola riepām Green Bursa rallijā

Green Bursa Rally, Petrol Ofisi Maxima 2023 Turcijas rallija čempionāta otrais posms, notika 19.-21.maijā. Pirelli RA un Pirelli RW riepas izcēlās starp transportlīdzekļiem, kas sacenšas labāko 10.

Sasniedzot pirmos lielos panākumus autosporta jomā 1907. gadā, kad princis Scipione Borghese uzvarēja Pekinas-Parīzes sacīkstēs ar Pirelli riepām, Pirelli turpina būt starp pirmajām sportistu izvēlēm Turcijas rallija čempionātā. Īpaši Yeşil Bursa rallijā Pirelli RA un RW riepas, kas izceļas ar izcilu vadāmību un veiklību uz asfalta seguma sarežģītos laikapstākļos, kļuva par lielākās daļas pilotu izvēli, kas šajā posmā iekļuva labāko 10.

Sacensību starta ceremonijā, 19. maijā, ar lielu entuziasmu tika nosvinēta Ataturka piemiņa, Jaunatnes un sporta diena, kurā piedalījās 148 sportisti. Pēc ceremonijas, kurā piedalījās rūpniecības un tehnoloģiju ministrs Mustafa Varank un Bursas pilsētas pašvaldības mērs Alinurs Aktašs, komandas divas dienas sacentās 465 ātrumposmos 10 kilometrus garā asfalta trasē.

Kamēr Burak Çukurova-Burak Akçay no BC Vision Motorsport uzvarēja sacensību kopvērtējumā, komanda izcīnīja arī 2. klases pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojās Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı no GP Garage My Team un Ali Türkkan-Burak Erdener no Castrol Ford Team Turkey, kurš startēja ar Pirelli riepām, neskatoties uz izaicinošajiem laikapstākļiem, sasniedza trešo vietu kopvērtējumā, kā arī pirmo. vieta 3. klasē.

Riepu atlase noteica uzvaru Power Stage, kas atnesa papildus punktus un tika nobraukts kā pēdējais sacensību posms. Ali Türkkans, kurš startēja ar Pirelli nesen izstrādāto pārejas riepu RA7+ lietū, kas savu efektu parādīja pēdējā brīdī, uz slapjas zemes panāca pārmaiņas un uzvarēja Power Stage posmā ar izcilu saķeres sniegumu.

Otrajā dienā rallijā, kur ik pa laikam lietainais laiks piespieda komandas, par "Brands" uzvarēja Castrol Ford Team Turkey, bet "Teams" uzvarēja BC Vision Motorsport.

Tēva un dēla komanda Ömer Gür-Levent Gür ieguva klasisko rallija automobiļu vēsturiskajā ieskaitē un 1. kategorijas pirmo vietu, bet Tan-Selda Çağlayan pāris kļuva par otro vietu, bet Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu kļuva par trešo vietu. Selda Çağlayan ieguva Historic klases sieviešu otrās pilotes pirmo vietu. Un Sunman – Mehmet Akif Yalçın komanda, kas uzvarēja Fiesta Rally Cup, arī visas sacīkstes laikā deva priekšroku RA un RW riepām.

TOSFED Rallija kausa ieskaitē BC Vision Motorsport pārstāvis Melihs Cevdets Jildirīms-Bora Arabači ierindojās pirmajā vietā kopvērtējumā un 2. kategorijā, savukārt Kāns Kara-Taners Kara 1. kategorijā un Fatihs Selims Gēčers-Ali Tudruls 3. un 4. kategorijā Kemal un Kaya. Çetinkaya-Tolga Tezeken bija komandas, kuras ieguva kausu pirmajā vietā. Čiğdema Tümerkana, kura pirmo reizi startēja rallijā kopā ar savu meitu Zeinepu Tīmerkanu, kļuva par pirmajām sieviešu kārtas pilotēm, savukārt Kansu Ačara, kura pirmo reizi startēja ar Sinanu Jardimiči, bija vārds, kas sasniedza pirmo vietu otrās pilotes sieviešu vidū.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Turcijas rallija čempionāts turpināsies ar Eskišehiras ralliju, kas notiks no 10. līdz 11.jūnijam.