Uzvaras vārds Bursas rallijā Çukurova-Akçay

Uzvaras vārds Bursas rallijā Çukurova Akçay

Otrās Petrol Ofisi Maxima 2023 Turcijas rallija čempionāta sacensības, Beydağ Int Yapı 47th Yeşil Bursa Rally, organizēja Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK) no 19. līdz 21. maijam ar ICRYPEX, Bursa Metropolitan Municipality, aloft Hotel Bursa ieguldījumu. İnalārs un Ezana. Sacensību starta ceremonijā, 19. maijā, ar lielu entuziasmu tika nosvinēta Ataturka piemiņa, Jaunatnes un sporta diena, kurā piedalījās 148 sportisti. Arī Turcijas vietējā automašīna TOGG pirmo reizi sacīkšu dalībnieku priekšā parādījās ceremonijā, kurā piedalījās Turcijas Republikas rūpniecības un tehnoloģiju ministrs Mustafa Varank un Bursas metropoles pašvaldības mērs Alinurs Aktašs.

Komandu kopējais garums divās dienās ir 470 km. Rallija kopvērtējumā, kurā startēja 10 ātrumposmos asfaltētā trasē, uzvarēja Buraks Čukurova-Burak Akçay no BC Vision Motorsport komandas, savukārt komanda izcīnīja arī 2. klases pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojās Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı no GP Garage My Team, bet Ali Türkkan-Burak Erdener no Castrol Ford Team Turkey ierindojās trešajā vietā kopvērtējumā, kā arī pirmajā vietā 3. klasē. Rallija pirmajā dienā, kurā komandām bija grūti strādāt periodiski lietains laiks, uzvarēja Castrol Ford Team Turkey, Brands uzvarētājs, un BC Vision Motorsport, Teams uzvarētājs.

Masters kategorijā, kuru šogad sāka īstenot, pirmo vietu ieguva Uğur Soylu no GP Garage My Team, otro vietu ieguva Erhans Akbašs no šīs pašas komandas, bet trešo – Cem Yudulmaz no Castrol Ford Team Turkey. Jauno pilotu čempionātā uzvarēja Red Bull sportists Ali Türkkans, bet par jauno otro pilotu kļuva Begüm Uludağ, kurš sacentās ar Sevgi Aktürk. Rallija 4. klases un divriteņu piedziņas uzvarētāji bija Yıldıray Demircioğlu-Mehmet Köleoğlu no Atış Motorsports, N klases uzvarētājs Sinan Soylu-Özgür Akdağ no GP Garage My Team, 5. klases uzvarētājs Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı no BC Vision Motorsport. Sieviešu pilotu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Burcu Çetinkaya no GMG Racing, bet otrās pilotes Asena Sancakli ieguva pirmo vietu.

Tēva un dēla komanda Ömer Gür-Levent Gür ieguva klasisko rallija automašīnu vēsturisko ieskaiti un 1. kategorijas pirmo vietu, bet Tan-Selda Çağlayan pāris kļuva par otro, bet Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu bija trešajā vietā. Selda Çağlayan ieguva Historic klases sieviešu otrās pilotes pirmo vietu.

TOSFED Rallija kausa ieskaitē BC Vision Motorsport pārstāvis Melihs Cevdets Jildirīms-Bora Arabači ierindojās pirmajā vietā kopvērtējumā un 2. kategorijā, savukārt Kāns Kara-Taners Kara 1. kategorijā un Fatihs Selims Gēčers-Ali Tudruls 3. un 4. kategorijā Kemal un Kaya. Çetinkaya-Tolga Tezeken bija komandas, kuras ieguva kausu pirmajā vietā. Čiğdema Tümerkana, kura pirmo reizi startēja rallijā kopā ar savu meitu Zeinepu Tīmerkanu, kļuva par pirmajām sieviešu kārtas pilotēm, savukārt Kansu Ačara, kura pirmo reizi startēja ar Sinanu Jardimiči, bija vārds, kas sasniedza pirmo vietu otrās pilotes sieviešu vidū.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Turcijas rallija čempionāts turpināsies ar Eskišehiras ralliju, kas notiks no 10. līdz 11.jūnijam.