Ankaras iedzīvotāji ar entuziasmu svinēja BAKAP atvēršanu

Ankaras iedzīvotāji ar entuziasmu svinēja BAKAP atvēršanu
Ankaras iedzīvotāji ar entuziasmu svinēja BAKAP atvēršanu

Tika atklāta Turcijas lielākā lauksaimniecības pilsētiņa un atpūtas zona BAKAP, ko Ankaras metropoles pašvaldība dāvināja galvaspilsētai Republikas 100. gadadienā. Uzrunājot desmitiem tūkstošu Ankaras iedzīvotāju, kas apmeklēja ceremoniju, Mansurs Javašs sacīja: “Kopā mēs padarīsim Ankaru Mustafa Kemala Ataturka cienīgu un konkurēsim ar pasaules galvaspilsētām. municipālisms; Tas ir nevis slīcināt pilsētu betonā, bet slīcināt zaļā... Pašvaldība; "Tas ir darbs cilvēku labā un atvērtas ražošanas zonas, piemēram, BAKAP," viņš teica.

BAKAP (Ankaras galvaspilsētas attīstības projekts) lauksaimniecības pilsētiņa un atpūtas zona, kuru 3,5 miljonu kvadrātmetru platībā pabeidza Ankaras metropoles pašvaldība, tika atklāta ar ceremoniju, kurā piedalījās desmitiem tūkstošu cilvēku no galvaspilsētas.

BAKAP atklāšanas ceremonijā, kurā tika atjaunota dīkstāves zeme Gölbaši apgabala Karaoğlan rajonā, desmitiem tūkstošu pilsoņu vecumā no 7 līdz 70 gadiem pēc visas dienas aktivitātēm izklaidējās ar Sagopa Kajmer un Haluk Levent koncertiem. sporta sacensības.

Vēstnieki un diplomāti no 12 valstīm, kā arī politisko partiju pārstāvji, deputāti, mēri, Metropolitan Municipality birokrāti un pilsoņi piedalījās atklāšanas ceremonijā, ko vadīja Metropolitan Municipality mērs Mansur Yavaş.

Yavaş: "bakap ļaus mūsu pilsētniekiem iepazīties ar lauksaimniecību"

Mansurs Javašs, kurš uz skatuves kāpa kopā ar savu sievu Nursenu Javasu, entuziasma pilnā pūļa aplausu pavadībā, kas piepildīja BAKAP lauksaimniecības pilsētiņu un atpūtas zonu, sacīja: "Tālā platība, kuru mēs šobrīd atveram, ir tieši 3,5 miljoni kvadrātmetru... Turcijas lielākā teritorija. lauksaimniecības pilsētiņa un atpūtas zona... Mūsu republika Viņš sāka savu runu, sakot: "Mēs esam ļoti priecīgi prezentēt šo milzu projektu Ankarai tās 100. gadadienā, kas, mūsuprāt, tiks mantots vēl gadsimtiem ilgi."

“Kamēr vēl pirms dažiem gadiem tā bija neauglīga un nefunkcionāla vieta, šobrīd tur ir 39 kilometri pastaigu celiņu, 19 kilometru veloceliņu, 45 tūkstoši kvadrātmetru piknika vietu, 55 tūkstoši kvadrātmetru lavandas dārzu, 17 500 augļu koku, lauksaimniecības teritorijas, ekoloģiskie ezeri, "Ir kafejnīcas, bērnu rotaļu laukumi, aromātisko garšaugu dārzi un sporta laukumi," sacīja Javašs, skaidrojot šādi:

“Šajā teritorijā atkal ir 3 ekoloģiski ezeri, 160 tūkstoši kvadrātmetru zāliena platība, 25 tūkstoši augstu dekoratīvo koku, 2 miljoni 200 tūkstoši ainavu stādu, kafejnīcas, siltumnīcas, ražošanas dārzi un treileru parks, ko apsaimnieko mūsu pašvaldība. Patiesībā BAKAP stāsts un ieguldījums mūsu pilsētā sākās jau pirms tās atklāšanas. Apmēram 3 gadus mēs šeit esam ražojuši daudzas preces, piemēram, lopbarības kultūras, kviešus, miežus, rudzus, auzas, tomātus, papriku, baklažānus un dažādus augļus. Daļu no šeit iegūtās produkcijas piegādājām savām ģimenēm, kas saņem sociālo palīdzību kā ieguldījumu viņu grūtajos ekonomiskajos apstākļos. Daļu no tā ziedojām saviem lauksaimniekiem, kuri ir mazi ģimenes uzņēmumi, lai iemaksātu viņu budžetu un veicinātu ražošanu. Viņi ražoja, Ankara uzvarēja. BAKAP dos iespēju ne tikai mūsu ciemos dzīvojošajiem, bet arī pilsētniekiem iepazīties ar lauksaimniecību. Šeit iekārtojam treileru kempinga laukumu. Paralēli mēs organizēsim tādas aktivitātes kā tēva-bērna nometne un mātes-bērna nometne bungalo mājās, kuras atklāsim pēc neilga laika. "Svešvalodu apmācības nometnēs saviem bērniem nodrošināsim angļu valodas izglītību, vienlaikus nodrošinot arī lauksaimniecību uz vietas."

“Municipālisms; "Tā ir investīcija pilsētā, nevis peļņa."

"Mēs ieviesīsim zaļo zonu mūsu pilsētā 25 gadu laikā, kas tika uzcelta 5 gados."

Paziņojot, ka turpinās palielināt zaļo zonu skaitu galvaspilsētā, Javašs sacīja: “Mēs Ankarā ievedīsim zaļās zonas 25 gados, kas iepriekšējā periodā tika uzcelta 5 gados. Es to vēlreiz paziņoju no šejienes. Īstenojot savus projektus, mēs arī izskausim no šīs tautas atmiņas jēdzienu “zagt, bet strādā”. "Mēs turpināsim visiem parādīt, ka smagi strādājam arī bez zagšanas," viņš teica.

Savā runā uzsverot, ka vēlas kalpot Ankaras iedzīvotājiem pēc 5 gadiem, Javašs sacīja: “Mēs gūstam spēkus no jums. Mēs ticam jums, mēs jums uzticamies, mēs lepojamies ar jums. Kopā mēs padarīsim Ankaru par Mustafa Kemal Ataturk cienīgu un konkurētspējīgu ar pasaules galvaspilsētām. municipālisms; Tas ir nevis slīcināt pilsētu betonā, bet slīcināt zaļā... Pašvaldība; Viņš noslēdza savu runu, sakot: "Runa nav par ūdens pārdošanu par 1,7 dolāriem, tas ir, 45 lirām, gadiem ilgi un tādu iedomātu projektu kā ANKAPARK veidošanu ar papildu naudu, kas tiek izņemta no sabiedrības, bet gan par darbu sabiedrībai un ražošanas atvēršanu. tādās jomās kā BAKAP."

Liela interese par atklāšanu

Ar lielu iedzīvotāju interesi visas dienas garumā turpinājās organizētie pasākumi ikvienam no 7 līdz 70.

Arī ražotāju kooperatīviem bija iespēja reklamēt un pārdot savu produkciju BAKAP, kur dažādas Ankaras Metropolitan Municipality vienības atvēra stendus. Papildus notika arī BELMEK meistarinstruktoru un praktikantu ražotās produkcijas tirdzniecība un Lauku pakalpojumu departamenta kokapstrādes darbnīca. ANFA Plant House pasniedza ziedus Ankaras iedzīvotājiem.

Mehteran, Hacivat-Karagöz, Pieci Ankaras balti, Pilsētas orķestris, marmorēšanas māksla, akmeņu apgleznošana, zīmuļu zīmēšana, māla darbnīca, sejas apgleznošana, roku apdrukas darbnīca, stresa balonu izgatavošana, keramikas darbnīca un ziedu stādīšanas darbnīca bērniem ar daudzām aktivitātēm. atklāšana kļuva krāsaina. Feza Gürsey zinātnes centrs arī iepazīstināja bērnus ar zinātni BAKAP ar pasākumu “Zinātne parkos”.

Atklāšanas ceremonijas ietvaros notika arī futbola, volejbola, basketbola un tenisa sacensības un velotūres; To vainagojās Sagopa Kajmer un Haluk Levent koncerti.

📩 17/09/2023 11:36