Uzvara Ukrainai Eiropas čempionātā pludmales volejbolā

Izmiras metropoles pašvaldība un Turcija, ko U-18 Eiropas čempionāts pludmales volejbolā organizēja čempionātā divās kategorijās, Ukraina uzvarēja Volejbola federācijā.

Izmiras metropoles pašvaldība un Turcijas volejbola federācija, ko kopīgi organizēja Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) U-18 Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, noskaidrojās čempionu pēdējā diena. Sievietēm un vīriešiem Ukraina ap kaklu valkāja zelta medaļas.

Sieviešu pusfinālā Anna Čečeļņicka-Dana Romaniuka (Ukraina), kuras pirmajā mačā stājās pretī Aurorai Mattavelli-Margherita Tega (Itālija), finālā pārspēja 2: 0. Otrajā pusfināla spēlē Anhelina Khmil-Tetiana Lazarenko (Ukraina) pretojās Anouk Kressler-Lea Toschini (Šveice) un uzvarēja mačā ar 2-0. Divas Ukrainas komandas finālā izcīnīja zelta medaļu, ar 2-0 uzvarot Annu Čečeļņicku-Danu Romaniuku, Anhelinu Hmiļu-Tetianu Lazarenko. Trešo vietu ieguva Anouk Kressler-Lea Toschini (Šveice), kura uzveica Aurora Mattavelli / Margherita Tega (Itālija).

Pusfināla pirmajā spēlē vīriešiem Jevhenii Boiko-Vladislavs Omelčuks (Ukraina) ar 2: 0 atveda Vladislavu Pančenko-Ivanu Čuprinovu no Krievijas un ieguva savu vārdu finālā. Otrajā pusfināla spēlē latvieši Kristians Fokerots-Kārlis Ābelītis smagā mačā ar 2: 1 pārspēja krievu Egora Žarovina-Vitālija Markova pāri. Finālmačā par čempioniem kļuva Jevhenii Boiko-Vladislavs Omelčuks (Ukraina), pārspējot Latvijas pārstāvi Kristianu Fokerotu-Kārli Ābelīti ar 2: 0. Trešās vietas spēlē tikās divas Krievijas komandas. Trešais ierindojās Vladislavs Pančenko-Ivans Čuprinovs, pārspējot Egoru Žarovinu-Vitāliju Markovu.

Balvas sadalītas

Vīrieši un sievietes samitā Ukrainas čempionāta trofejā ar zelta medaļu İzmir Metropolitan Municipality Turcijas Volejbola federācijas ģenerālsekretāra vietnieka Ertugrul brigādes un prezidenta vietnieka Sadata vietā dāvāja Alperam Yeşildaş. Izmiras metropoles pašvaldības sporta un nodaļas vadītājs Hakans Orhunbilge un Selcukas pašvaldības mērs Filizs Ceritoğlu Sengels pasniedza Latvijai otrās vīriešu trofejas un medaļas. Trešo godalgu un medaļu Krievijai piešķīra CEV pludmales volejbola komisāre un tehniskā delegāte Bojana Bogiceviča, Pludmales sporta pludmales sporta organizācijas izpilddirektors Gürsel Yeşiltaş un Izmiras metropoles pašvaldības jaunatnes sporta vadītājs Berkans Alptekins. Otrās sieviešu trofejas un medaļas Ukrainai pasniedza Izmiras metropoles pašvaldības sporta un nodaļas vadītājs Hakans Orhunbilge un Selčukas pašvaldības prezidents Filizs Ceritoğlu Sengels. Izmiras metropoles pašvaldības jaunatnes un sporta kluba sekretāre Mustafa Ağme un Ali Çelik grupas vadītājs Ali Çelik Šveicei piešķīra trešo vietu.

Laika posmā no 22. līdz 24. septembrim Selçuk Pamucak pludmalē notiks Eiropas čempionāts pludmales volejbolā U27.