Tokijas nacionālo spēlētāju Hatices un Hakanas 2 labākās medaļas Tokijā

pirmās medaļas nacionālo taekvondo spēlētāju naids un hakans Tokijā

Nacionālās taekvondo spēlētājas Hatice Kībra Ilgūna un Hakans Rebers izcīnīja bronzas medaļu 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Pirmās Turcijas medaļas 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs nāca no tekvondo. Sievietēm bronzas medaļu izcīnīja Hatice Kībra Ilgūna 57 kilogramos un Hakana Rekbera 68 kilogramos vīriešiem. Tokijā turpinājās tradīcija izcīnīt medaļas taekvondo pēc Turcijas dalības olimpiskajā programmā.

Hatice Kübra İlgün pirmās kārtas mačā ar 16-5 sagrāva Kostarikas Nishi Lee Lindo Alvarez un iekļuva ceturtdaļfinālā. Mūsu valsts taekvondo zaudēja zelta medaļu iespēju, ceturtdaļfinālā ar 17-9 zaudējot Anastadžijai Zolotišai no Amerikas. Pēc Zolotiča iekļūšanas finālā Hatice Kībra Ilgūna kvalificējās pārspēļu mačam.

Hatice Kübra İlgün izcīnīja bronzas medaļu, pārspēļu cīņā ar 6-0 uzvarot marokieti Nada Laaraj. Pusmēness zvaigznes taekvondo spēlētāja ar 8-6 sakāva Kimiju Alizadehu no Bēgļu olimpiskās komandas un kļuva par 3. vietu olimpiādē.

Hatice Kübra Ilgün, kura pēc mača lēja uzvaras asaras, apceļoja zāli ar mūsu karogu.

Hakans Rēbers pirmās kārtas mačā ar 25-18 pārspēja brazīlieti Edivalu Pontesu un iekļuva ceturtdaļfinālā. Hakans Rēbers, kurš ceturtdaļfinālā zaudēja 39-19 punktus bradijam Sindenam no Lielbritānijas, tika atkārtots, jo viņa pretinieks iekļuva finālā.

Mūsu valsts taekvondo uzvarēja bronzas medaļu mačā, pārspēļu cīņā ar 23-8 sakaujot Jaunzēlandes pārstāvi Tomu Bērnsu. Hakans Rēbers izcīnīja bronzas medaļu, Tokijas 2020. gada olimpisko spēļu 68 kg svara kategorijā vīriešiem ar 22-13 uzveicot Nedzadu Husiču no Bosnijas un Hercegovinas.

Ļoti priecīgs Hakans Rēbers zālē devās uzvaras turnejā ar Turcijas karogu.

MINISTRS KASAPOĞLU PIEVIENOJAS UZRAUDZĪBAI

Jaunatnes un sporta ministrs Dr. Arī Mehmets Muharrems Kasapoglu dalījās ar lielo sajūsmu. Ministrs Kasapoglu pirmais apsveica sportistus, kuri guva lielus panākumus.

Federācijas prezidents prof. Dr. Metins Şahins sacīja: “Mēs piedzīvojam neaprakstāmu laimi, pievienojot savai valstij jaunas olimpiskās medaļas. Apsveicu visus, kas veicināja šo lielisko sasniegumu. Atspoguļojot viņa atbalstu un uzticību mums kopš procesa sākuma, mūsu ministrs kungs Dr. Es vēlētos mūsu kopienas vārdā pateikties Mehmetam Muharremam Kasapoglu. ”